Kontakt

Pravidelné schůzky:

Klubovna Kulturního domu

každý čtvrtek, září - červen

15:30-17:00 mládež

17:00- ... ostatní

havelka.sachy @wo.cz

Galerie na Rajčeti

Odkazy

 
Činnost mládeže podporuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Stránky Šachové školy STAMAT, o. s.Sachy.biz - šachový obchod

 ELO kalkulátorHistorie

             Několik stránek z historie oddílu

 
Náš šachový oddíl vznikl kdysi dávno v minulém tisíciletí – na podzim roku 1973. Po celou dobu existence se o zachování důležitých okamžiků z činnosti oddílu stará kronikář a zakládající člen Oldřich Cihlář. Dvě tlusté kroniky obsahují mnoho zajímavých stránek a několik z nich Vám předkládám.
 
Prvním zápisem do kroniky je zaznamenáno založení oddílu. A ještě před zapojením se do soutěži družstev jsme sehráli několik přátelských zápasů.
 
  
 
      
Poté se rozeběhla běžná činnost šachového oddílu – turnaje jednotlivců i družstev, oddílové přebory a občas nějaká schůze, brigáda apod. Nezmaři se ještě po večerech trápili při šachu korespondenčním. A byly i chvíle sváteční, např. v roce 1977 simultánka s dr.Miroslavem Filipem.


Družstvo Sedlčan hrávalo zpočátku jen meziokresní přebory. V roce 1978 se poprvé podařilo postoupit do krajského přeboru. Od té doby až do současnosti se pohybujeme mezi okresními a krajskými soutěžemi. Do svých soutěží se zapojovala i mládež.
 
    
 
 
V roce 1982 se konal první ročník přeboru města – událost, která „poznamenala“ chod oddílu na další léta. Po několika zkušebních ročnících jen pro místní hráče se turnaj v roce 1990 poprvé otevřel šachové veřejnosti jako 1.ročník jarního turnaje v aktivním šachu. No a letos (2006) proběhne už 17.ročník, poněkolikáté hraný jako krajský přebor.

 

K činnosti oddílu patřily také různé schůze, brigády a závazky. Ale v 70 a 80 letech to asi patřilo k chodu každého oddílu. Mládežnických turnajů nebylo mnoho, ale našly se mezi nimi turnaje se „zajímavým“ názvem.


   

Jednou z největších akcí oddílu bylo v roce 1985 uspořádání celostátního turnaje pro dívčí naděje do 12 let. Na tehdejší startovní listině by se jistě našly některé současné reprezentantky. Po dvaceti letech – v roce 2005 – jsme si opět troufli na pořádání mistrovské mládežnické akce, MČR v rapidu mládeže do 14 let. Také zde si určitě mezi 170 účastníky zahráli někteří budoucí reprezentanti.

Během dnes již třicetileté historie prošlo oddílem mnoho hráčů. Někteří se „ohřáli“ jen jeden či dva roky. Oproti tomu se do činnosti oddílu stále aktivně zapojují zakládající členové oddílu Cihlář, Šurnický a Vokrouhlík. V sezóně 86-87 se na soupisce „A“ družstva poprvé pohromadě objevili dnes nejúspěšnější hráči oddílu – Boštík, Havelka a Šurnický.


 
O současné činnosti oddílu se píše v jiné části těchto stránek.
© 2006

  Předseda našeho šachového klubu Tonda Mandovec
oslavil významné životní jubileum - Abrahámoviny!
B L A H O P Ř E J E M E  ! ! !

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se